6 טיפים לבחירת קורסים דיגיטליים מוצלחים ומתאימים עבורכם

קורסים דיגיטליים

6 טיפים לבחירת קורסים דיגיטליים מוצלחים ומתאימים עבורכם

במאמר זה תקבלו 6 טיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור בצורה חכמה ומושכלת יותר קורסים אינטרנטיים שיניבו לכם את השגת המטרות שאתם מצפים להשיג מלמידתם וכן לבחירת הקורסים הדיגיטליים שהכי מתאימים בשבילכם.

קורסים דיגיטליים
קורסים דיגיטליים - המדריך לבחירת הקורס הנכון

1 – החליטו בדיוק מה המטרה שתירצו להשיג מלימודי הקורס
כדי לבחור קורס דיגיטלי בדרך המושכלת ובצורה היעילה ביותר, כך שתצאו מרוצים מלימודי הקורס ככל האפשר – השלב הראשון והחשוב ביותר הוא להחליט מה המטרה שאתם מעוניינים להשיג מלמידת הקורס.
זה חשוב כל כך שכן זה ההיבט העיקרי שיאפשר לכם בסוף הקורס להרגיש שהוא תרם לכם ושהוא עזר לכם להשיג את מה שציפיתם להשיג ממנו (ידע/כלים/מיומנויות) וכן שהלימודים בו היו חיוניים ושווים את הזמן שהשקעתם.

2 – התעמקו בסילבוס (תכנית הלימוד) של הקורס
השלב השני בבחירת קורסים דיגיטליים ללימודים באינטרנט הינו בחינת הסילבוס של הקורס והתעמקות בתכנית הלימוד ובמבנה ההרצאות המוקלטות וכן בכל הפיצ'רים והיתרונות שמעניק הקורס הספציפי שאתם מתעניינים בו.
בדקו האם תכנית הלימודים של הקורס אכן כוללת את כל אותם נושאים שאתם מעוניינים ללמוד במהלך הקורס ומהם חומרי העזר המוצעים לכם וכן האם הלימודים כוללים תרגול, עבודת גמר או בניית תיק עבודות.
כמו כן אל תשכחו לברר האם תוכן הקורס מעניק כלים לעבודה בתחום או כולל הקניית מיומנויות שימוש בתוכנות הממוחשבות או במערכות הטכנולוגיות שתירצו לשלוט בהן לאחר הקורס.

3. ערכו השוואות בין כמה קורסים דומים

לאחר שהחלטתם מה אתם רוצים ללמוד בקורס הדיגיטלי ובדקתם את תכנית הלימודים של כמה קורסים מתאימים המלמדים את הנושאים שמעניינים אתכם – ערכו ביניהם השוואות.
בדקו את התועלת שתקבלו מהקורסים לעומת המחיר שלהם, ומצאו את הקורס האינטרנטי שיהיה הכי מועיל, משתלם וחסכוני ויניב את התוצאות הטובות והאפקטיביות ביותר עבורכם.

קורסים דיגיטליים
בחרו את הקורסים הדיגיטליים שלכם נכון.

4 – חפשו ביקורות על הקורס וחוות דעת של תלמידים שלמדו אותו
מצאתם קורס דיגיטלי שמעניין אתכם אך לא בטוחים עדיין אם הוא מתאים לכם ואם כדאי לכם לרכוש אותו?
במקרה כזה, אנחנו ממליצים לכם לחפש ביקורות על הקורס, כדי לקבל חוות דעת של תלמידי עבר שכבר למדו אותו ולשמוע מהם כיצד התרשמו מתוכן הלימוד ומשיטת ההוראה באותו הקורס הספציפי.
ביקורות כאלה ניתן למצוא לרוב בעמודי הנחיתה או באתר של הקורס הדיגיטלי או של הפלטפורמה בה מוצג הקורס, וכן בעמודים העסקיים של אותו קורס או של המורה המלמד אותו ברשתות החברתיות כמו פייסבוק, לינקדאין וכו'.

5 – בדקו אם אתם מתחברים למרצה או למורה של הקורס

מצאתם קורס שמעניין אתכם אך לא בטוחים שתתחברו למורה שמעביר את חומר הלימוד בקורס? תהליך בחינת מידת ההתחברות למרצה הספציפי שמלמד את הקורס שאתם רוצים לרכוש הינו תהליך חשוב במיוחד לייעול הלמידה שלכם.
אם אתם מעוניינים לבדוק האם אתם מצליחים ללמוד בצורה טובה ויעילה בשיטה ובאופן שמלמד אותו המרצה – העצה הטובה ביותר היא לבדוק את מידת ההתחברות שלכם למרצה ולשיטת הלימוד שלו. ניתן לעשות זאת באמצעות הקשבה לוובינרים שאותו מרצה עורך בפרופיל שלו ברשתות החברתיות או על ידי צפייה בסרטוני המבוא המוצעים בחינם באתר שבו מוצע הקורס.

 6 – תסמכו על האינטואיציה שלכם
לאחר המחקר הקטן שעשיתם, תשאלו את עצמכם: האם אתם חושבים שכדאי לרכוש את הקורס הדיגיטלי? האם אתם מאמינים שהוא יעזור לכם להשיג את מטרתכם מלמידת חומר הלימוד של הקורס? האם אתם סבורים שההבטחות שהקורס האינטרנטי מבטיח לכם הן ריאליות או שאתם חושבים שהן מוגזמות ו"מנופחות" יתר על המידה?
האינטואיציה שלנו לרוב מוכיחה את עצמה ביעילות של הסקת מסקנות וקבלת החלטות. סמכו על תחושת הבטן שלכם ורכשו את הקורס רק אם אתם בטוחים שהוא יניב לכם תועלת, שהוא יכול לסייע לכם ולהעניק לכם ידע וכלים חיוניים, ושאתם מסוגלים להתמסר לצפייה של ההרצאות המוקלטות והתמדה בתהליך הלמידה ותרגול חומר הלימוד בקורס – אם יש כזה.אנחנו מקווים שהעצות שלנו יעזרו לכם לבחור טוב יותר את הקורסים הדיגיטליים שאתם רוכשים באינטרנט כך שיהיו הכי מתאימים עבורכם.

אהבתם את המאמר? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב email
שיתוף באימייל

מאמרים קשורים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *