השוואה בין קורסים אונליין לקורסים פיזיים רגילים

השוואה בין קורסים אונליין לקורסים פיזיים רגילים

מתלבטים בין קורס פיזי לקורס אינטרנטי? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה נערוך השוואה מקיפה בין קורסים אונליין לקורסים פיזיים ונציג את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, כך שתדעו איזו אופציה מתאימה לכם יותר.

החלטתם שאתם מעוניינים להתחיל ללמוד קורס חדש שיעסיק אתכם בשעות הפנאי או שיעשיר את הידע המקצועי שלכם, אך לא יודעים אם לבחור בקורס אונליין או בקורס פרונטאלי עם מפגשים פיזיים? המאמר הזה הוא בשבילכם.

מהם קורסים אונליין?
קורסים אונליין הם למעשה קורסים רגילים, שחומר הלימוד בהם מועבר באמצעות הרצאות מצולמות המוקלטות ונערכות מראש, כאשר תלמידי הקורס יכולים לצפות בהם שוב ושוב ללא הגבלה באמצעות האינטרנט. זאת בשונה מקורסים פיזיים, בהם תהליך ההוראה והלמידה נערכים במקביל ואינם מופרדים זה מזה.

קורסין אונליין או קורסים פיזיים?
קורסים אונליין או ספרים?

השוואה בין קורסים אונליין לקורסים פיזיים

לאחר שהבנו מהם קורסים אונליין, כעת נערוך השוואה בין הקורסים האינטרנטיים לקורסים הפיזיים:

תהליך ההוראה

מה דומה בין קורסים דיגיטליים לקורסים פיזיים:
בשני סוגי הקורסים – חומר הלימוד מועבר לרוב על ידי מרצה אחד או כמה מורים בודדים, המנוסים בהוראת נושאי הקורס ומומחים בהעברת חומר הלימוד לתלמידים מתחילים.
היבט נוסף המהווה דימיון בין שני סוגי הקורסים הוא העובדה שחומר הלימוד מאורגן לרוב לפי כמה יחידות או פרקים ומסודר לרוב לפי איזשהו סדר למידה המתחיל מהחומר הקל תוך מעבר הדרגתי לנושאים מורכבים יותר.

מה שונה בין קורסים דיגיטליים לקורסים פיזיים:
ראשית, בקורסים הדיגיטליים תהליך ההוראה ותהליך הלמידה נעשים בזמנים נפרדים זה מזה ולא נערכים במקביל כמו שמתרחש בקורסים הפרונטאליים עם המפגשים הפיזיים.
מדובר בחיסרון לקורסים הדיגיטליים שכן זה גורם לכך שהתלמיד לא יכול לשאול את המורה שאלות על דברים שלא הצליח להבין מהסרטון המוקלט בו מועבר חומר הלימוד. זאת לעומת שיעור או מפגש פיזי בו ניתן לשאול את המרצה או המנחה שאלות ולקבל ממנו תשובות שיעזרו לנו "לסדר" את חומר הלימוד טוב יותר בראשנו.
אבל, עצם העובדה שתהליך ההוראה ותהליך הלמידה מתרחשים בנפרד מעניקים יתרון עצום לתלמידי הקורסים האינטרנטיים: זמינות, נוחות ושליטה מלאה על תהליך הלמידה, עליהם נדבר בהמשך.

 

תהליך הלמידה

מה דומה בין קורסים דיגיטליים לקורסים פיזיים:
תהליך הלמידה בשני סוגי הקורסים לרוב יכלול גם תרגול מעשי של חומר הלימוד בנוסף על למידת התיאוריות. וכן, לרוב תלמידי הקורס יקבלו משימות ביתיות לשם שליטה טובה יותר בידע או בכלים החדשים שנלמדו בכל פרק, בצירוף חומר עזר להטמעת החומר ולפתרון המטלות.

מה שונה בין קורסים דיגיטליים לקורסים פיזיים:
כפי שציינו קודם, אמנם בקורס אינטרנטי לרוב המורה לא יהיה יחד איתכם פיזית תוך כדי למידת החומר, שכן הקורסים הדיגיטליים לרוב מוקלטים מראש והלימוד דרכם נעשה על ידי סרטונים מצולמים. אך דווקא זה מה שמעניק לתלמידי הקורסים האינטרנטיים את היתרון הגדול ביותר והוא שליטה מלאה על תהליך הלמידה.
למה הכוונה? כאשר אתם בוחרים בקורס אונליין אתם יכולים לבחור מתי ואיפה ללמוד, כמה זמן ברצונכם להשקיע על הלמידה בכל פעם, באיזו מהירות לראות את הסרטון, על אילו קטעים לדלג ובאילו לצפות שוב וכו'. אתם לא צריכים לבזבז זמן על נסיעות בדרך למפגשים הפיזיים או על הסחות דעת ועיכובים מצד תלמידים אחרים. עם קוסים אונליין אתם אלו ששולטים על קצב הלמידה וקובעים אותו ואתם יכולים ללמוד בכל מקום שבו אתם נמצאים בעולם ובכל רגע שמתחשק לכם ולמשך כמה זמן שתירצו, מבלי להיות תלויים בלו"ז של תלמידים אחרים או של המורים המלמדים את הקורס.

אהבתם את המאמר? שתפו!

שיתוף ב facebook
שיתוף בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שיתוף בוואטסאפ
שיתוף ב linkedin
שיתוף בלינקדאין
שיתוף ב email
שיתוף באימייל

מאמרים קשורים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *